За даними рейтингового агентства «Єврорейтинг» за підсумками IV кварталу 2016 року Чернігів посів 14–ту сходинку в рейтингу інвестиційної ефективності міст України. Загальна оцінка інвестиційної ефективності Чернігова склала 158 балів, що відповідає середньому рівню (ineD).
Про це повідомив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 23 травня на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради, інформує прес-служба Чернігівської міської ради.
Як пояснили в управлінні економічного розвитку міста міської ради, у IV кварталі 2016 року вперше з початку дослідження інвестиційної ефективності обласних центрів України намітилась позитивна динаміка у розвитку нашого міста, що позитивно вплинуло на загальний результат. Чернігів показав більш високі результати в частині інвестиційної активності. За показником «Капітальні вкладення», враховуючи високі темпи приросту обсягів капітальних вкладень у жовтні – грудні минулого року, наше місто стало 9-им серед 30-ти суб’єктів дослідження.
Завдяки цьому в загальній оцінці інвестиційної активності Чернігів посів 10-е місце проти 19-го у IV кварталі 2015 року.
За показниками соціально-економічної ефективності міст оцінка нашого міста не змінилася – 19 сходинка рейтингу.
Довідково. Дослідження проводилися по 22 обласних центрах України, без Сєвєродонецька та Краматорська і по 8 містах обласного значення: Олександрія, Бердичів, Біла Церква, Дрогобич, Ізмаїл, Кам'янське, Каховка, Кременчук. Підсумковий рейтинг базується на оцінці результатів за двома складовими: інвестиційна активність (капітальні інвестиції, іноземні інвестиції та будівельні роботи) і соціально-економічний ефект від інвестицій (заробітна плата, введення житла в експлуатацію, працевлаштування безробітних та надані послуги).
Дані про досягнутий соціально-економічний ефект свідчать про ступінь успішності залучення коштів і їх вплив на підвищення добробуту територіальної громади. Отриманий результат є непрямою оцінкою ефективності діяльності місцевої влади по реалізації своїх соціально-економічних функцій.
Розрахунок рейтингу проводиться щоквартально. Мета рейтингу інвестиційної ефективності — визначити, який результат від залучення інвестицій отримав той чи інший регіон.